Adım adım kuru temizleme

Kuru için tekstil ve giysiler öncelikle göre gruplandırıldıktan sonra kuru işlemi yapılır. Açık renk kumaş ile renk kumaşlar hiçbir zaman bir arada temizlenmemelidir.

Açık renk ürünlerin temizlenmemesi renk kırıklıklarına olabilmektedir. Koyu renk ürünlere ise; birkaç kez kullanılan , damıtılıp filtre edildikten sonra yapılır.

Ürünlerin şişirilmesiKuru temizleme için gelen tekstil ürünleri, etiket talimatına göre ve gruplandırmalar neticesinde bakım işlemine tabi tutulur.

Kuru temizleme işlemi uygun olmadığı düşünülen veya kuru temizleme işleminin uygunluğundan kuşku duyulan giysiler hakkında ürün bilgilendirilmeli ve yapılacak işlem bu bilgilendirmenin sonucuna göre netlik kazanmalıdır.

Ütü yapan kuru temizleme ustasıKuru temizleme için gelen ürünler, etiket talimatındaki sembollere göre ve yapılan gruplandırmalar neticesinde gerekli temizleme işlemine tabi tutulur.

Kuru temizleme işlemi elverişli olmadığı düşünülen veya kuru temizleme işleminin uygunluğundan şüphe duyulan ürünler hakkında ürün sahibi bilgilendirilmeli ve yapılacak temizleme işlemi bu bilgilendirmenin göre belirlenmelidir. Kuru temizleme işlemine uygundur kararından sonra; ürünler numaralandırılarak başka ürünlerle karışması önlenir ve gerekli sepetine bırakılır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir